Pudła tekturowe na zamówienie

Czasami zdarza się tak, że przedsiębiorca po prostu nie może znaleźć opakowań odpowiednich na swoje produkty. Nie chodzi tu nawet o jakieś specyficzne rzeczy, w stylu przezroczystych pudełek na obuwie, ale o brak odpowiedniego rozmiaru.

Na szczęście istnieją firmy, które produkują pudła tekturowe na wymiar. Wystarczy podać jakie wymiary mają mieć opakowania oraz zamówić odpowiednią ilość sztuk, żeby ich wytworzenie było opłacalne. Najczęściej powinno to być przynajmniej 500 opakowań. Zdarzają się jednak wyjątki. Nie pozostaje to oczywiście bez wpływu na cenę. Im mniej zamówi się opakowań, tym mniej ich produkcja jest opłacalna, a więc koszt pojedynczej sztuki musi być wyższy. W ciągu tygodnia pudła o nietypowych wymiarach powinny być gotowe. Oczywiście oprócz wymiarów można też zdecydować z jakiej tektury mają być zrobione opakowania – litej czy falistej i o jakiej gramaturze. Jeśli wybiera się tekturę falistą, to może mieć ona różne ilości warstw. Poza tym pudełka mogą być szare lub bielone, klapowe, fasonowe oraz można zażyczyć sobie, aby miały określony nadruk. Potem ustala się jeszcze tylko szczegóły logistyczne.

Bez względu na to czy potrzebne są nietypowe pudła przeprowadzkowe, opakowania przemysłowe czy kartony wykrojnikowe można to wszystko zamówić w jednej z firm, która specjalizuje się w wykonywaniu zleceń na wymiar. Zazwyczaj możliwy jest zarówno kontakt telefoniczny, mailowy, jak i poprzez specjalny formularz znajdujący się na stronie firmy. Wpisuje się tam przede wszystkim o jakiego typu pudełka chodzi, jakie mają mieć wymiary, a także jaka ich ilość byłaby zamówiona. Znajomość wymiarów pozwala stwierdzić producentom na jaką minimalną ilość mogą się zgodzić, żeby interes był opłacalny. Oczywiście zawsze możliwe są pewne pertraktacje. W końcu ostatecznie chodzi o to, żeby wszyscy byli zadowoleni i żeby klient nie udał się do konkurencji. Oczywiście firmy, które produkują pudła tekturowe na wymiar mają też w swojej ofercie standardowe opakowania, który zazwyczaj dostępne są właściwie od ręki.