Przezroczyste pudełka na buty

Większość kobiet uwielbia buty. Niektóre panie mają ich naprawdę bardzo dużo, tak że w pewnym momencie dochodzą do wniosku iż mają problem z ich przechowywaniem i odnajdywaniem. Dlatego od jakiegoś czasu coraz częściej praktykowane jest używanie do tego przezroczystych pudełek.

Estetyczne pudełka na buty nadają się zarówno do trzymanie butów w szafie, jak i ustawiania ich po prostu jako rodzaj „mebla” złożonego z wielu pudeł. Do szafy czy garderoby najlepiej jest kupić pudełka, które są rzeczywiście całe przezroczyste. Dzięki temu bardzo szybko można znaleźć poszukiwaną parę butów, a jednocześnie zachować porządek w obuwiu.  Takie pudła robione są ze sztywnej folii. Jedno kosztuje około 5 zł. Najwygodniejsza jest wersja z szufladką, bo wtedy można ustawiać pudełka jedno na drugim i tylko wysunąć szufladkę, żeby wyciągnąć buty, które chce się założyć. Istotne jest to, że takie opakowania zawierają otworki pozwalające na odpowiednią wentylację obuwia.

Kolejny pomysł na przechowywanie obuwia i możliwość szybkiego dotarcia do poszukiwanej pary, to pudełka kartonowe, ale nieco inne niż te, w których zwykle kupujemy buty. Zazwyczaj zależy nam na tym, aby opakowanie jubilerskie, w którym znajduje się prezent dla bliskiej osoby było wyjątkowo estetyczne. Podobnie jest w przypadku wybierania pudełka na jakikolwiek inny prezent. Okazuje się natomiast, że możliwe jest również poszukiwanie i zakupienie wyjątkowo ładnych pudełek właśnie na buty. Chodzi o to, że można je stawiać jedno na drugim, nie koniecznie w szafie czy garderobie. Z przodu mają otwór, który umożliwia wkładanie i wyciąganie butów bez ruszania pudeł. Same kartony mogą mieć różne żywe kolory albo wzorki. W niektórych sklepach sprzedawane są one jako pudełka na różne bibeloty czy płyty. Ich ceny nie są zbyt wysokie. W zależności od tego na ile pudełko jest ozdobne powinny wahać się pomiędzy 5 – 25 zł. Okazuje się więc, że zwykłe opakowania kartonowe mogą nas prawdziwie zaskoczyć. Bywają one bardzo ładne, ale także bardzo praktyczne. Jednym z przykładów, choć właśnie raczej praktycznym, są pudła archiwizacyjne z bezkwasowej tektury.