Opakowania tekturowe z nadrukiem

W różnych branżach i sytuacjach bardzo przydatne bywają tekturowe opakowania z nadrukiem. Zwykle jego pojawienie się jest związane z potrzebą zamieszczenia na pudełku pewnej informacji. Oczywiście ważne jest również to jak nadruk się prezentuje.

Jeśli ktoś poszukuje firmy, która wykonuje opakowania tekturowe z nadrukiem powinien sprawdzić jakiej jakości może on być.  Żeby jakość była naprawdę wysoka potrzebne jest pewne doświadczenia oraz specjalistyczne urządzenia. Wówczas bez problemu można zamówić pudełka z logo przedsiębiorstwa, grafiką czy zdjęciem. Jeden z popularnych przykładów to opakowania do przewożenia pizzy. Zwykle znajduje się na nich napis „pizza”, nazwa pizzerii oraz jakaś grafika. Natomiast oczywiście bardzo wiele firm, które produkują przeróżne rzeczy pakuje swoje produkty w pudełka, które mają charakterystyczne dla danego przedsiębiorstwa nadruki. Jest to element kampanii reklamowej i właśnie dzięki nadrukom na opakowaniach dana firma może stać się bardziej rozpoznawalna.

Żeby zamówić opakowania tekturowe na swoje produkty trzeba po pierwsze określić jakie wymiary pudeł są potrzebne. Po drugie należy wybrać konkretny rodzaj opakowania. Następnie trzeba się zdecydować na konkretną tekturę, czyli litą lub falistą i określić ile ma posiadać warstw.  W końcu można poprosić o wykonanie nadruku. Większość firm chce aby zawierał on logo, dane kontaktowe oraz ewentualnie grafikę. Potem pozostaje tylko do ustalenia jaka ilość opakowań jest potrzebna, termin realizacji oraz szczegóły transportu. Obecnie coraz częściej składa się tego typu zamówienia przez Internet. Zdarza się jednak również tak, że realizowane są nawet pojedyncze zamówienia na wykonanie nadruku. Tak bywa w przypadku pudełek na prezenty, o ile ktoś nie woli ozdobić opakowania techniką decoupage. Nadruki na tekturowych opakowaniach mogą być jedno lub wielokolorowe. Zazwyczaj firma, która się nimi zajmuje wykonuje po otrzymaniu projektu opakowanie testowe, żeby sprawdzić jak prezentuje się zamówiony nadruk. Trzeba pamiętać zwłaszcza o tym, że może się on nieco zniekształcać na tekturze falistej. W ogóle nadruki wykonuje się takimi technikami jak fleksodruk, sitodruk i kaszerowanie.