Opakowania i ekspozytory jubilerskie

Efektowna prezentacja biżuterii jest bardzo istotna. Wie o tym każdy jubiler. Jej odpowiednia ekspozycja powoduje, że wygląda jeszcze atrakcyjniej i lepiej się sprzedaje.  Oczywiście każdy sklep jubilerski powinien dysponować również eleganckimi opakowaniami.

Właściwie każdy towar zyskuje na właściwej prezentacji i opakowaniu. Dlatego używa się manekinów do zaprezentowania ubrań czy nietypowych pudełek do pakowania butów. Jubilerzy mają w swoich sklepach przede wszystkim ekspozytory oraz palety. Ekspozytory robi się często z tworzywa sztucznego, ale bardzo dobrze wyglądają też te z tektury pokryte jakimś materiałem. Zazwyczaj jest to aksamit. Stojaki mogą być wykonywane z twardego kartonu i nie wpływa to negatywnie na ich jakość, za to są nieco tańsze. Jeśli dodatkowo będą pokryte aksamitem, to ich wygląd będzie równie imponujący jak ekspozytorów z jakiegokolwiek innego materiału. Biżuterię prezentuje się też często na paletach wystawienniczych. Można ich używać do układania pierścionków, kolczyków, wisiorków. Palety mogą być leżące lub stojące. O ile z zewnątrz powinny być wykonane z jakiegoś twardszego materiału, na przykład z drewna, to wnętrze może być z kartonu.

Natomiast każdy jubiler powinien mieć u siebie duży wybór ładnych opakowań. W końcu często są to jednocześnie opakowania na prezenty. Pudełka i torebki na biżuterię mają często wydrukowane logo firmy. Zazwyczaj można wybrać czy chce się jakieś bardzo ekskluzywne opakowanie czy też wystarczy kartonowe. Natomiast oczywiście pudełka jubilerskie z tektury są bardzo estetyczne. Wykonane są z wysokiej jakości i bardzo wytrzymałej tektury. Mogą mieć różne kolory i wzory. Często ozdabiane są wstążeczkami, kokardami, kwiatuszkami itp. W środku znajduje się wkładka z tworzywa sztucznego z gąbeczką albo sama gąbeczka. Rzeczywiście pudełka i pudełeczka, które wyglądają tak ładnie nie wymagają już dodatkowych zabiegów i jakiegokolwiek pakowania. Można je wręczyć w takiej formie, w jakiej zostały odebrane od jubilera. W niektórych sklepach robi się też tak, że biżuteria pakowana jest w stosunkowo proste pudełko – białe lub w jakim kolorze, a sprzedawca dodatkowo  je ozdabia wstążką, suchymi kwiatuszkami i trawkami czy kolorowymi kamyczkami. Wszystko w ramach ceny biżuterii oczywiście.