Kartonowe pudełka do decoupage

Ładne pudełka przydają się do różnych rzeczy. Przede wszystkim używa się ich do pakowania prezentów. Poza tym efektowne opakowania potrzebne są jubilerom. Jednak można też w ozdobnym pudełku przetrzymywać jakieś ważne dla nas drobiazgi.

Żeby pudełko z ulubionymi bibelotami mało jeszcze większą wartość można je samodzielnie ozdobić. W tym celu kupuje się specjalne pudełka z białej i sztywnej tektury. Ważne jest również to aby posiadała odpowiednia gramaturę i była naprawdę trwała. Następnie takie pudełka można dowolnie pomalować albo ozdobić techniką decoupage. Polega ona na tworzeniu na różnych powierzchniach ciekawych i oryginalnych wzorów. Z pewnością będzie to wyglądało zupełnie inaczej niż opakowanie z nadrukiem. Żeby ozdobić pudełko używając techniki decoupage potrzebne będą farby akrylowe, lakier akrylowy, klej, pędzle i papierowe serwetki ze wzorkami. Najpierw malujemy pudełko wybranym kolorem farby. Można pomieszać kilka kolorów. Kiedy farba dobrze wyschnie nakładamy na nią wybrany wzór. Wycina lub wydziera się go z serwetki, którą potem trzeba rozwarstwić. Przykładamy tylko warstwę z nadrukiem. Żeby ją przykleić używamy pędzelka i smarujemy papierowy element klejem. Na końcu używa się lakieru akrylowego.

Efekty ozdabiania różnych przedmiotów, na przykład kartonowych pudełek, techniką decoupage mogą być naprawdę zachwycające. Kiedy dojdzie się już do wprawy mogą powstawać kolejne, coraz ciekawsze pomysły. Takie pudełko może być rzeczywiście ozdobą pokoju. Najlepiej kupić od razu kilka sztuk białych pudełek, żeby można było wypróbować różne idee. Często bywa tak, że dostępne są zestawy trzech lub czterech pudełek, każde w innym rozmiarze. Natomiast mogą mieć one również rozmaite kształty. Do wyboru jest prostokąt, koło, owal,  sześciobok. Tego typu pudełka można zamówić chociażby w sklepach internetowych, które dysponują również innymi akcesoriami oraz narzędziami do decoupage. Często można tam również kupić poradniki na ten temat. Bez wątpienia jest to ciekawe i twórcze hobby, a kiedy do ozdabiania używa się kartonowych pudełek, to nie trzeba się za bardzo przejmować jeśli coś nie wyjdzie.