Duże kartony przeprowadzkowe

Pudła do przewożenia rzeczy podczas przeprowadzki różnią się z pewnością od pudełek do dostarczania pizzy. Przede wszystkim są znacznie większe, ale również o wiele bardziej trwałe.

Specjalne kartony przeprowadzkowe od razu projektowane i planowane są w taki sposób, żeby ułatwić przenoszenie w nich różnych rzeczy.  Powinny być dość duże, ale jednocześnie nie mogą być ogromne. Chodzi w końcu o to, żeby dało się je stosunkowo łatwo przenosić. Wielkie pudło zapakowane rożnymi bibelotami mogłoby się okazać zbyt ciężkie. Wyjątkiem są tutaj kartony na garderobę. Można zamówić nawet pudła, w których wiesza się odzież na wieszakach. Oznacza to wymiary 500 mm długość, 500 mm szerokość, 1 350 mm wysokość. Natomiast standardowe pudła do przeprowadzki mają zwykle wymiary 550x350x370 mm. Wszystkie tego typu kartony robi się z pięciowarstwowej tektury. Wytrzymałość, podobnie jak w przypadku pudeł archiwizacyjnych, jest tutaj niezwykle ważna. Jednak w przypadku tych drugich chodzi przede wszystkim o trwałość w czasie. Z kolei pudła przeprowadzkowe mają się nie rozpaść podczas przewożenia rzeczy z mieszkania do mieszkania. Właśnie dlatego mają zazwyczaj specjalnie wzmacniane dno.

Dzięki mocnej tekturze i specjalnym dnie pudła do przeprowadzek mogą być zwykle używane wiele razy. Trzeba tylko ewentualnie w jakiś sposób usunąć podpisy z wcześniejszych przeprowadzek. Chodzi o to, że jeśli ktoś pakuje się w sprytny sposób to segreguje odpowiednio swoje rzeczy do różnych pudeł i je podpisuje. Potem znacznie łatwiej znaleźć potrzebne w danej chwili rzeczy, bez rozkopywani na raz wszystkich pakunków. Kiedy poszukujemy kartonów przeprowadzkowych warto zwrócić uwagę na to czy mają one specjalne uchwyty do przenoszenia, bo jest to niezwykle wygodne i praktyczne. Poza tym najlepiej, aby dało się je szczelnie zamknąć bez zaklejania taśmą, bo po prostu będziemy mieli wtedy mniej pracy. Dzięki odpowiednim pudłom, dostosowanym specjalnie do przenoszenia i przewożenie rzeczy przeprowadzka może okazać się znacznie mniej skomplikowana i mecząca niż się tego na początku spodziewaliśmy.